Nepřehlédněte!

19.01.2016

Science for Prevention Academic Network udělila ceny mladým preventivním vědcům

Zveřejnil: Mgr. Lenka Šťastná Ph.D. | Poslední úprava: 19.01.2016

TISKOVÁ ZPRÁVA Science for Prevention Academic Network (Academická Síť pro Vědu v Prevenci; SPAN)

Evropskou komisí finančně podpořená Science for Prevention Academic Network (SPAN), společně s Evropskou společností pro výzkum v prevenci (European Society for Prevention Research; EUSPR), udělili ceny mladým preventivním vědcům třem výzkumným pracovníkům z Francie, Chorvatska a Velké Británie. První cena byla udělena Borisi Chapotonovi, vedoucímu projektu v Centre Hygée - prévention des cancers, Saint-Étienne, Francie, pro jeho prezentaci o tom, jak četné byly zprávy o pití a kouření v televizních programech, které jsou nejvíce populární u francouzské mládeže.
Oceněny byly také Dijana Jerković, Government Office for Combating Drugs Abuse, Zagreb, Chorvatsko, za posterovou prezentaci o tom, jak osobnostní atributy nejsou vhodnými ukazateli užívání konopí u studentů; a Milica Vasiljevic z Behaviour and Health Research Unit, Cambridge, Spojené království, která představila studii, ve které prokazuje, že dětem, jež viděly reklamy na e-cigarety ochucené versus bez příchuti, přišly e-cigarety atraktivnější a měly vetší zájem o koupi a vyzkoušení e-cigaret.

Další informace: SPAN je celoevropská iniciativa koordinována Oxford Brookes University z Velké Británie, která sdružuje odborníky z 32 evropských institucí z celkem 25 zemí. Cílem SPAN je zmapovat preventivní vědecký sektor, zlepšit vzdělávání a odbornou přípravu, budovat sítě a vést workshopy s výzkumníky, se zvláštním fokusem na mladé výzkumníky. Více viz http://www.span-europe.eu/.


Nahoru
*/ ?> Science for Prevention Academic Network udělila ceny mladým preventivním vědcům Ilustrační foto

  • Sdílet článek
  • Sdílet