Učebnice

26.11.2012

Poruchy příjmu potravy. Příručka pro pomáhající profese

Zveřejnil: JUDr. Michaela Štefunková PhD. | Poslední úprava: 26.11.2012

Pochopit poruchy příjmu potravy pro lidi s normální chutí k jídlu a pocity hladu bývá velmi těžké. Většina lidí těžko toleruje utrpení spojené s fyzickou bolestí, stresem a hladověním. Pro účinnou pomoc je nutné získat dostatek kvalitních informací.

Citace

Papežová, H., & Hanusová J. (2012). Poruchy příjmu potravy. Příručka pro pomáhající profese. Praha: Univerzita Karlova v Praze & Togga.

 

Klíčová slova

poruchy příjmu potravy, anorexia nervosa, bulimia, psychogenní přejídání

Abstrakt

Téma poruchy příjmu potravy je tématem velmi aktuálním a v prevenci na školách je velmi opomíjeno. Proto vítám příručku, která vyplní tuto mezeru a může být pro učitele, rodiče a pomáhající profese přínosem.

Cílem této příručky je přinést informace k poruchám příjmu potravy pro pomáhající profese, učitele a rodiče, tento cíl byl splněn, informace jsou podávány formou, která je velmi příjemná a obsahově pochopitelná. Neocenitelným pomocníkem jsou přiložené kontakty.

(Mgr. Ivana Arnoštová – učitelka, metodik prevence)

Vznik této publikace byl finančně podpořen projektem Tvorba systému modulárního vzdělávání v oblasti prevence sociálně patologických jevů pro pedagogické a poradenské pracovníky škol a školských zařízení na celostátní úrovni CZ.1.07/1.3.00/08.0205 ESF OP VK.

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

 

 


Nahoru
*/ ?> Poruchy příjmu potravy. Příručka pro pomáhající profese Ilustrační foto

  • Sdílet článek
  • Sdílet