Bakalářské práce

07.09.2016

Kouření a akutní koronární syndrom

Zveřejnil: Mgr. Kateřina Svěcená Ph.D. | Poslední úprava: 07.09.2016

Cílem této bakalářské práce je posoudit souvislost mezi kouřením tabákových výrobků a vznikem akutního koronárního syndromu (AKS), zejména s ohledem na věk.

Citace

Zappová, E. (2016). Kouření a akutní koronární syndrom. Bakalářská práce. Praha: Univerzita Karlova v Praze, 1. lékařská fakulta a Všeobecná fakultní nemocnice v Praze, Klinika adiktologie.

 

Klíčová slova

Akutní koronární syndrom, kouření, závislost na tabáku

Abstrakt

Cílem této bakalářské práce je posoudit souvislost mezi kouřením tabákových výrobků a vznikem akutního koronárního syndromu (AKS), zejména s ohledem na věk. V praktické části pak zjistit prevalenci kouření mezi nemocnými s AKS, hospitalizovanými na oddělení III. interní-kardiologické klinice FNKV a následně vyhodnotit jejich názory na kouření ve vztahu k vlastnímu zdraví.

Práce byla zpracována metodou kvantitativního výzkumu.  Na základě interpretace nashromážděného materiálu bychom se měli dozvědět poměr kuřákůa nekuřáků s daným onemocněním a vnímání vlastního aktuálního zdravotního stavu. Tato práce by mohla být inspirací pro zdravotníky, kteří by si měli uvědomit, jak zásadní význam má v oblasti kouření prevence a léčba závislosti na tabáku. Zároveň by mohli zřízeného pohovoru profitovat pacienti, jelikož rozhovory byly využity alespoň jako možnostkrátké intervence.


Nahoru
*/ ?> Kouření a akutní koronární syndrom Ilustrační foto

  • Soubory ke stažení
  • Sdílet článek
  • Sdílet