Aktuální nabídka

12.06.2017

Metodika prevence pro 1. stupeň základní školy "Kočičí zahrada" aneb Rozvoj sociálních dovedností dětí v rámci prevence rizikového chování

Zveřejnil: Mgr. Lucie Jurystová | Poslední úprava: 12.06.2017

Kurz akreditovaný MŠMT v rámci DVPP (č.j.: MSMT-1913/2013-201-147) je určen pro pedagogy 1. stupně ZŠ a nabízen exkluzivně prostřednictvím Kliniky adiktologie a Semiramis o.s. Certifikované lektorky pro školení zájemců v metodice Kočičí zahrada pro ČR: PhDr. Lenka Skácelová, Mgr. Markéta Jírová Exnerová

Aktuální termín: 29. září 2017, Místo konání: ZŠ Šumperk

Lektorky: PhDr. Lenka Skácelová, Mgr. Markéta Jírová Exnerová

Přihlašování prostřednictvím www.acvz.cz (řazeno dle data).

Cena kurzu: 2000 Kč/osoba (minimální počet pro realizaci kurzu je 15 osob).

Díky kurzu „Kočičí zahrada“ se naučíte (anebo si rozšíříte) své dovednosti pro práci s dětmi na 1. stupni základních škol v oblasti rozvoje jejich sociálních dovedností v kontextu prevence rizikového chování.

Metodika „Kočičí zahrada“ je složena z dvanácti lekcí. Každou z nich tvoří samotný příběh z kočičí zahrady, jejíž obyvatelé prožívají společná dobrodružství, řeší své každodenní starosti i úspěchy. Naučíte se pracovat s jednotlivými lekcemi dle připraveného metodického postupu (manuálu), který nabízí jednotnou strukturu pro každou lekci – s uvedením konkrétních cílů, aktivit a pomůcek nezbytných pro další práci s dětmi.

Rovněž si osvojíte, jak používat konkrétní otázky, které téma dále rozvíjí, pomáhají dětem se nad situací zamýšlet a řešit ji, a také se naučíte program vyhodnotit.

Součástí kurzu (po absolvování 8 hodin) jsou dvě návazná metodická setkání (podpora při samotné realizaci metodiky ve třídách, 2x3 hodiny), termín je dle domluvy lektorů a skupiny.

Pro získání osvědčení je nezbytné naplnění 100% docházky z jednodenního kurzu a 80% docházky z průběžných setkávání.

Cena zahrnuje:

  • 8 hodin kurzu, 6 hodin následných skupinových supervizních setkání,
  • originální materiály pro realizaci programu ve třídě,osvědčení 1. LF UK.

 

Vznik tohoto kurzu byl finančně podpořen projektem č. CZ.1.07/1.3.00/08.0205 ESF OP VK. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

 


Nahoru
*/ ?> Metodika prevence pro 1. stupeň základní školy "Kočičí zahrada" aneb Rozvoj sociálních dovedností dětí v rámci prevence rizikového chování
Ilustrační foto

  • Sdílet článek
  • Sdílet