Drogy - mýty a stereotypy

26.01.2006

Známí uživatelé ecstasy

Zveřejnil: PhDr. Josef Radimecký Ph.D., MSc. | Poslední úprava: 26.01.2006

Tentokrát jsme zabrousili k uživatelům ecstasy, relativně jedné z "nejmladších" drog, přesto mezi jejich známými uživateli můžete nalézt známé nebo dokonce oblíbené umělce těch nejmladších i těch o něco starších. Posuďte sami.

 

Alexander Shulgin
Legendární výzkumník v oboru chemie, který v roce 1965 znovuobjevil ecstasy (MDMA), se více než kdokoli jiný zasloužil o rozšíření lidského výzkumem podloženého poznání o psychoaktivních látkách a jejich užívání. Někteří jej proto považují za jednoho z největších žijících „drogových“ guru. Své bohaté zkušenosti s látkami měnícími vědomí podrobně popsal v poněkud nudné knize s názvem Phikal (Phenethylamines I Have Known And Loved – Phenetylaminy, jež jsem znal a miloval).

Sting
Proslulý hudebník, který se po angažmá ve skupině Police úspěšně vrhl na samostatnou dráhu tvrdí, že sex a drogy jsou lepší po čtyřicítce. Sting je známý svým nekonformním životním stylem, k němuž mj. patří i provozování extrémní jógy, tantrického sexu či užívání ecstasy.

Eminem
Jeden z prvních bílých hudebníků, který prorazil na hip-hopové scéně a výrazně ji ovlivnil, v jeho písních se lze často setkat s výpověďmi o užívání drog. Tvrdí se o něm, že měl vliv i na to, že současná hip-hopová scéna dává přednost ecstasy a LSD před marihuanou a koňakem, jimž holdovala dříve. Před každým svým vystoupením si údajně dá půlku tablety ecstasy, aby "se odvázal".

Fat Boy Slim
Jak šokující proměna u muže, který se proslavil větou: "Jedna tableta mi změnila život!" Z ironického Housemartina se zrodil věhlasný DJ King of The World Fatboy Slim. Jeden z nejvlivnějších mužů v show-bussinesu se však drog ani nedotkne od doby, kdy se oženil se známou televizní moderátorkou pořadů pro děti.

 


Nahoru
*/ ?> Známí uživatelé ecstasy Ilustrační foto

  • Sdílet článek
  • Sdílet