Adiktologie ve světě

16.02.2010

Olympijské hry bezpečně

Zveřejnil: Ing. Mgr. Bc. Vendula Běláčková Ph.D. | Poslední úprava: 16.02.2010

Olympijské hry ve Vancouveru provází kampaň Safe Games 2010, která upozorňuje návštěvníky na to, jak snižovat své rizikové chování. Jejím cílem je také upozornit návštěvníky her z celého světa na programy harm reduction, které jsou ve Vancouveru široce dostupné.

Návštěvníci olympijských her tak mohou narazit na tým bez mála dvou stovek superhrdinů Safe Games 2010, kteří propagují bezpečné a zodpovědné chování v oblasti tanečních parties, rizikového pití alkoholu, nechráněného sexu a dalších způsobu přenosu HIV/AIDS a upozorňují na vancouverské služby harm reduction - mezi jinými také na organizaci poskytující možnost sterijní injekční aplikace drog InSite.

V ulicích Vancouveru tak návštěvníci mohou narazit na postavy jako je Methadone Man, Buprenorphine Babe, Epidemiology Guy nebo Captain Condom. Partnery akce je celá řada kanadských institucí z oblasti veřejného zdraví, jako je například Canadian Harm Reduction Network nebo AIDS Vancouver.

Cílem akce je kromě dopadu na chování účastníků her také možnost upozornit na aktivity spojené s harm reduction za přítomnosti novinářů a televizních kamer z celého světa.

ZDROJ: Drug War Chronicle.


Nahoru
*/ ?> Olympijské hry bezpečně Ilustrační foto

  • Sdílet článek
  • Sdílet