1. lékařská fakultaUniverzita KarlovaVšeobecná fakultní nemocnice v Praze
zouharova 13.02.2020

ERASMUS program v adiktologii

 

ERASMUS+ program v adiktologii

 

Klinika adiktologie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze postupně vyhledává vhodné partnerské univerzity a snaží se s nimi v případě oboustranného zájmu postupně uzavírat smlouvy v rámci programu ERASMUS+.

Program Erasmus+ je zaměřen na mobilitu a spolupráci ve vysokoškolském vzdělávání v Evropě. Jedná se evropský program meziuniverzitních dohod umožňující studentům strávit půl semestru až dva jako student denního programu výměnou na zahraniční škole. Je-li student pro program vybrán, získá stipendium, které je přidělováno ve výši připsané zemi, do které vyjíždí; tedy student vyjíždějící do Německa obdrží částku jinou, než student cestující do Anglie. Stipendium se přiděluje podle měsíců resp. týdnů strávených v zahraničí; pokud student tuto dobu zkrátí, je povinnen rozdíl vrátit. Výše stipendia obvykle postačí na pokrytí „živobytí,“ tedy kolejného, místní dopravy a stravy, ale záleží velmi na konkrétním místě. I v rámci jednotlivých zemí se tyto náklady mohou výrazně lišit.

Klinika dnes nabízí zajímavou kolekci předmětů pro studenty v tomto programu a má zájem na spolupráci a vysílání svých vlastních studentů na jiná univerzitní pracoviště v Evropě i mimo Evropu.

Více informací: https://www.lf1.cuni.cz/kam-na-erasmus-obory

V případě zájmu u zahájení jednání a pro více informací je možné se přímo obracet na

koordinátora programu ERASMUS+ na Klinice adiktologie:

Mgr. Kateřina Svěcená, Ph.D.

Klinika adiktologie 1. LF UK

Apolinářská 4

Praha 2

12800

Tel: 775386444

E-mail: katerina.svecena@lf1.cuni.cz