1. lékařská fakultaUniverzita KarlovaVšeobecná fakultní nemocnice v Praze
zouharova 18.02.2020

Komplexní mapování připravenosti oblastí harm reduction a léčby na výzkum efektivity farmakoterapie a případné zavádění farmakoterapie závislosti na metamfetaminu v České republice

Řešitel projektu

doc. Mgr. Roman Gabrhelík, Ph.D., Klinika adiktologie 1. LF UK a VFN v Praze

Zadavatel

Úřad vlády České republiky

 

Číslo projektu

A-70-16

 

Doba řešení

2017–2018

Anotace

Projekt je zaměřen na komplexní zmapování oblasti léčby závislosti na MA v ČR a je součástí iniciativy a mezinárodního projektu Attune – Understanding Pathways to Stimulant Use: a mixed methods examination of the individual, social and cultural factors shaping illicit stimulant use across Europe, ERANID First Joint Call). V České republice se projekt zaměřuje na mapování různých oblastí adiktologických služeb, klientů a pacientů těchto služeb ve vztahu k farmakoterapii závislosti na metamfetaminu (pervitinu).

 

Publikace a výstupy

Rosenkranz, Moritz & O'Donnell, Amy & Verthein, Uwe & Zurhold, Heike & Addison, Michelle & Liebregts, Nienke & Rowicka, Magdalena & Barták, Miroslav & Petruželka, Benjamin & FS Kaner, Eileen & Martens, Marcus-Sebastian. (2019). Understanding pathways to stimulant use: a mixed-methods examination of the individual, social and cultural factors shaping illicit stimulant use across Europe (ATTUNE): study protocol. BMJ Open. 9. e029476. 10.1136/bmjopen-2019-029476.

 

 

Podpořeno z programu Protidrogová politika z rozpočtové kapitoly Úřadu vlády ČR reg. č. projektu A-70-16.

 

počet zobrazení: 1166 poslední aktualizace: zouharova, 18.02.2020
Hodnocení: Kliknutím na tento odkaz upozorníte autora, že jeho článek už zřejmě není aktuální.