1. lékařská fakultaUniverzita KarlovaVšeobecná fakultní nemocnice v Praze
27.03.2019

Substituční léčba opioidy ve věznicích. Praktický průvodce

Citace

Kastelic, A., Pont, J. & Stöver, H. (2010). Substituční léčba opioidy ve věznicích. Praktický průvodce. Praha: Centrum Adiktologie a sdružení SCAN.

Klíčová slova

substituční léčba, věznice, opioidy, závislost

Abstrakt

Drogovou závislost je třeba považovat za závažné onemocnění a každý hraje určitou úlohu v tom, jak zajistit co nejlepší zacházení s vězni a jak udržet škody působené drogami na co nejnižší úrovni. Aplikace doporučení uvedených v této příručce přispěje ke zdravějšímu pobytu ve věznici pro vězně s drogovou závislostí, přičemž přinese uspokojení vězeňským pracovníkům a výrazné snížení škod, které užívání drog ve věznicích může způsobovat.

Příručka je založena na znalostech vědců a lékařů / psychiatrů / zdravotnických pracovníků, působících v oblasti substituční léčby ve věznicích. Byla přezkoumána relevantní mezinárodní literatura a databáze s cílem vyvinout nejlepší metodiku podloženou důkazy. Publikace navazuje na pokyny a doporučení několika mezinárodních publikací, jako je Regionální úřad WHO pro Evropu – Zdraví ve věznicích, Příručka WHO k základům zdraví ve věznicích, Rámec UNODC / UNAIDS / WHO pro prevenci HIV, péči, léčbu a podporu ve věznicích, a dále technický dokument WHO / UNAIDS / UNODC – Důkazy pro opatření: Intervence zaměřené na HIV ve věznicích – léčba drogové závislosti.

Evropský sociální fond

Praha & EU: Investujeme do vaší budoucnosti

Vydání této publikace bylo financováno prostřednictvím Evropského sociálního fondu, rozpočtu hlavního města Prahy a rozpočtu České republiky.


 

KE STAŽENÍ:

Substituční léčba opioidy ve věznicích, Praktický průvodce


počet zobrazení: 1530 poslední aktualizace: 27.03.2019
Hodnocení: (hodnotil 1 uživatel) Kliknutím na tento odkaz upozorníte autora, že jeho článek už zřejmě není aktuální.