1. lékařská fakultaUniverzita KarlovaVšeobecná fakultní nemocnice v Praze
16.01.2019

Evaluační nástroj pro rámcové hodnocení efektivity Specializačního studia pro školní metodiky prevence

 

Poskytovatel: Madio, o. s. a občanské sdružení Onyx

Popis

Dotazník je určen pro frekventanty Specializačního studia pro školní metodiky prevence. Jde o evaluační dotazník, který slouží k vyhodnocení efektivity celého vzdělávacího cyklu. Nejedná se tedy o evaluaci spokojenosti, ale zhodnocení znalostí a dovedností účastníků/absolventů před a po skončení kurzu, tedy naplnění cílů vzdělávání. Dotazník může sloužit i jako zpětná vazba pro samotného frekventanta vzdělávací aktivity.

Oblasti zaměření

Dotazník o 18 položkách respektuje základní nosná témata Specializačního studia pro školní metodiky prevence (právní oblast, práce se třídou a jednotlivcem, oblast užívání návykových látek, minimální preventivní program).

Je určen k vstupnímu a výstupnímu sebeposouzení a mapuje jak znalosti, tak dovednosti.

Při vyplňování (samotným účastníkem kurzu) je nutné umět se posoudit co nejobjektivněji (nenadhodnocovat, ale ani nepodhodnocovat).

Populace: dospělí, frekventanti kurzu Specializačního studia pro školní metodiky prevence

Délka a způsob administrace

Cca 20-25 minut, vyplňující má možnost vybrat z 8mi bodové škály od 0, která představuje „nedostatečnost“ až po 7, která představuje „nadstandardní“ znalost či dovednost. Je možné připojit další slovní komentář.

Vyhodnocení

Vyhodnocení nevyžaduje složité statistické metody, čím vyšší jsou hodnoty odpovědí u otázek mapující znalosti či dovednosti, tím lepších výsledků u uvedených znalostí a dovedností účastníci dosahují. Slovní komentáře se dají sumarizovat a podle potřeby kategorizovat.

Výhody

Nástroj napomáhá definovat oblasti, v nichž je účastník silnější či slabší.

Díky opětovnému vyplnění (např. během či po skončení kurzu) je možné zjistit posun u jednotlivých frekventantů kurzu.

KE STAŽENÍ: Evaluační nástroj ONYX MADIO

Vznik tohoto článku byl finančně podpořen projektem č. CZ.1.07/1.3.00/08.0205 ESF OP VK. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

počet zobrazení: 591 poslední aktualizace: 16.01.2019
Hodnocení: Kliknutím na tento odkaz upozorníte autora, že jeho článek už zřejmě není aktuální.